Eksperci od fotelików samochodowych rozpoczęli kampanię na rzecz bezpieczeństwa, której celem jest pomoc rodzicom w osiągnięciu ostatecznego celu – bezpiecznej i szczęśliwej podróży samochodem z dziećmi.Przedstawiamy najważniejsze wskazówki :

Według badań przeprowadzonych na 15 000 użytkowników, rodzice traktują priorytetowo trzy kluczowe czynniki w podróży – bezpieczeństwo, rozrywkę i czystość.

Utrzymanie czystości
82 procent przyznaje, że próbuje utrzymać foteliki samochodowe w czystości, a 83 procent używa paczki chusteczek dla niemowląt do prawie wszystkiego – lepkich dłoni i twarzy, fotelika samochodowego, deski rozdzielczej, oparcia siedzeń i zabłoconych butów!

Zabawa
Jeśli chodzi o rozrywkę, 62 proc. pakuje gadżet elektroniczny, a 62 proc. zabiera tradycyjną zabawkę, by pozbyć się nudy.

Najważniejsze wskazówki-Zapewnienie bezpieczeństwa
Aż 98 procent roszczeń bezpieczeństwa jest ich najwyższym priorytetem, ale ponad połowa (56 procent) przyznaje, że zawsze się spieszy.

Pięcioetapowy sprawdzian bezpieczeństwa „SZCZĘŚLIWY I BEZPIECZNY”

Pasy bezpieczeństwa
Pasy powinny być zawsze na poziomie ramion dziecka. Jeden na dziesięciu użytkowników podróżuje ze zbyt wysoko zapiętym pasem. 

Poduszka powietrzna
Sześć procent użytkowników nie wyłączają poduszki powietrznej przedniego siedzenia pasażera podczas podróży z dzieckiem tyłem do kierunku jazdy w nosidełku. Dezaktywacja poduszki powietrznej w przypadku ustawienia tyłem do kierunku jazdy jest prawnie wymagana dla bezpieczeństwa dziecka. Zawsze należy sprawdzić instrukcję pojazdu samochodowego i instrukcję obsługi fotelika samochodowego. Zaleca się, aby dzieci poniżej 12 roku życia nie podróżowały na przednim siedzeniu pasażera.

Najważniejsze wskazówki -Po której stronie sadzać dziecko?
Najmłodszego pasażera zawsze umieszczaj za siedzeniem pasażera. W razie wypadku, awarii lub po prostu parkowania samochodu, bezpieczniej jest pochylić się, aby wyjąć malucha z samochodu, siedząc po drugiej stronie.

Najważniejsze wskazówki-Wiek, wzrost czy waga?
Sprawdzaj, czy Twoje dziecko jest na odpowiednim siedzeniu ze względu na wzrost i wagę – miara wieku jest tylko sugerowaną wskazówką. Sprawdź czy wzrost i waga dziecka wymagają dla niego fotelika, a jeśli tak, który rodzaj będzie najodpowiedniejszy i najbezpieczniejszy.